15 marca odbyła się premiera nowego filmu Władysława Pasikowskiego pt.”Kurier” poświęconego pamięci Jana Nowaka – Jeziorańskiego, którego  życiową misją była wolna Polska. Janowi Nowakowi – Jeziorańskiemu, polskiemu oficerowi i kurierowi, powierzono misję przedostania się z Londynu do Polski, aby przekazać tajne informacje do rąk generała Tadeusza „Bora” Komorowskiego i dowództwa Armii Krajowej przed wybuchem powstania. Dla osób, których zainteresuje film, mam dobrą wiadomość. W bibliotece szkolnej znajduje się książka Jana Nowaka – Jeziorańskiego pt. „Kurier z Warszawy”, w której o jego życiu dowiecie się więcej niż w filmie. Jan Nowak – Jeziorański pisze tu nie tylko o swojej młodości, początkach wojny, swojej działalności jako kuriera, okupacji, jak i o swoim przedostaniu się na Zachód. Kto chciałby dokładnie poznać jego losy i interesuje się historią II wojny światowej zapraszam do biblioteki.