Przejdź do treści

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką akcja „Narodowe Czytanie” odbędzie się w naszej szkole po raz drugi 9 września 2019 r. Ubiegłoroczna odsłona odbywała się w roku obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczna odsłona ma podobny charakter. Utwory wybrane do wspólnego czytania podkreślają polskość i zawierają ogólną refleksję nad człowiekiem i społeczeństwem. W tym roku będziemy wspólnie czytać nowele należące do kanonu literatury polskiej, a więc „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Dym” Marii Konopnickiej, „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” ze zbioru „Sanatorium pod klepsydrą”  Brunona Schulza, „Sawę” z cyklu Pamiątki Soplicy Henryka Rzewuskiego, „Orkę” Władysława Reymonta”, „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Wymienione utwory możecie usłyszeć w interpretacji polskich aktorów i Pary Prezydenckiej w sobotę 7 września w godzinach 11.00 – 18.00 w Ogrodzie Saskim. W naszej szkole będziemy wspólnie czytać wybrane utwory w poniedziałek 9 września 2019 r.