W zbiorach Biblioteki Szkolnej pojawiła się monografia o historii naszego liceum wydana z okazji 20-lecia istnienia CXIX Liceum im. Jacka Kuronia i 10-lecia nadania imienia. Monografię opracowały pani profesor Zofia Ustaborowicz – Sobiepanek oraz pani profesor Jolanta Tulibacka. Dzięki ich ogromnej pracy możemy poznać historię szkół, które mieściły się w budynku przy ul. Złotej 58, a sięga ona czasów zaboru rosyjskiego końca XIX w. i początków XX w., okresu międzywojennego, okupacji, czasów powojennych oraz 10-lecia CXIX Liceum im. Jacka Kuronia. Znajdują się tu również nazwiska dyrektorów, absolwentów i pracowników szkoły od początku jej istnienia aż po dzień dzisiejszy. Książka zawiera wiele fotografii, które dokumentują ważne wydarzenia z życia szkoły oraz ludzi współtworzących jej historię. Autorki zadedykowały książkę pamięci nauczycieli i uczniów, którzy współtworzyli dzieje szkół mieszczących się w budynku przy ul. Złotej 58.

Zainteresowanych historią szkoły zapraszam do biblioteki.