Przejdź do treści

Tym z Was, którzy interesują się biologią i dobrze znają język angielski proponuję webinarium „Jak biologia i inżynieria jednoczą się, aby zmieniać świat” z cyklu „Women in science” organizowany przez GEN – czasopismo naukowe publikujące najnowsze informacje z dziedziny genetyki, inżynierii, biotechnologii i Rosalind Franklin Society.

Sto lat temu odkrycia w dziedzinie fizyki połączono z inżynierią, aby stworzyć szeroką gamę nowych technologii: radia, telefony, telewizory, samoloty, radary, energię jądrową, komputery, systemy GPS, Internet i nie tylko. Te technologie tak przekształciły nasz świat, że nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Dziś jesteśmy u progu nowej konwergencji – pomiędzy biologią a inżynierią – która może być równie rewolucyjna.

Podczas webinarium – trzeciego z serii „Women in Science” – znana neurobiolog dr Susan Hockfield podzieli się swoimi prognozami dotyczącymi przyszłości. Przedstawiła je również w swojej najnowszej książce “The Age of Living Machines: How Biology Will Build the Next Technology Revolution”.

Dr Hockfield oceni kilka nowych technologii, takich jak baterie zbudowane z wirusów, filtry do wody na bazie białka, nanocząsteczki diagnozujące raka, bioniczne gałęzie odczytujące myśli i uprawy modyfikowane technologicznie. Rozwój tych technologii tworzących historię nauki XXI wieku, jak zauważa dr Hockfield, dają nadzieję na przezwyciężenie największych humanitarnych, medycznych i środowiskowych wyzwań naszych czasów.

Webinarium odbędzie się 28 października o godz. 17.00 naszego czasu online. W celu uczestnictwa w tym webinarium należy zarejestrować się:

Link do rejestracji