Tym z Was, którzy interesują się biologią i dobrze znają język angielski proponuję webinarium „Jak biologia i inżynieria jednoczą się, aby zmieniać świat” organizowany przez GEN – czasopismo naukowe publikujące najnowsze informacje z dziedziny genetyki, inżynierii, biotechnologii i Rosalind Franklin Society z cyklu „Women in science”.

Sto lat temu innowacje w fizyce połączyły się z inżynierią, aby stworzyć zadziwiającą gamę nowych technologii: radia, telefony, telewizory, samoloty, radary, energię jądrową, komputery, systemy GPS, Internet i nie tylko. Te technologie tak przekształciły nasz świat, że nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Dziś jesteśmy u progu nowej konwergencji – między biologią a inżynierią – która może być równie rewolucyjna.

Podczas webinarium – trzeciego z serii „Women in Science” – znana neurobiolog dr Susan Hockfield podzieli się swoimi poglądami dotyczącymi przyszłości. Przedstawia je również w swojej ostatniej książce “The Age of Living Machines: How Biology Will Build the Next Technology Revolution”.

Dr Hockfield oceni kilka nowych technologii, takich jak baterie zbudowane z wirusów, filtry do wody na bazie białka, nanocząsteczki diagnozujące raka, bioniczne gałęzie odczytujące myśli i uprawy modyfikowane komputerowo. Rozwój tych technologii, jak zauważa dr Hockfield, tworzących historię nauki XXI wieku, dają nadzieję na przezwyciężenie jednych z największych humanitarnych, medycznych i środowiskowych wyzwań naszych czasów.

W celu uczestniczenia w tym webinarium należy zarejestrować się, podać swoje dane i adres e-mail. Webinar odbędzie się 28 października o godz. 17.00 naszego czasu online.

Link do rejestracji