Przejdź do treści
Previous slide
Next slide

Niewielu z Was wie, że przy Muzeum Łazienki Królewskie działa Dyskusyjny Klub Książki. Podczas spotkań omawiane są nie tylko dzieła klasyków światowej literatury, ale również dzieła współczesnych pisarzy, czerpiących z mitologii. Spotkania odbywają się w przestrzeni wirtualnej, a tematem najbliższych spotkań będą:

15 marca – „Król Edyp” Sofoklesa
Arystoteles w „Poetyce” twierdził, że tragedia powinna trwać tyle, by zdążyła w niej nastąpić przemiana (losu bohatera) ze szczęścia w nieszczęście bądź nieszczęścia w szczęście. „Król Edyp” jest tego doskonałym przykładem.

12 kwietnia – „Portret Doriana Graya” Oskara Wilde’a
Zobaczymy, jak grzechy i zbrodnie bohatera przemieniają nie tylko jego twarz czy sumienie, lecz także jego portret. Doriana Graya zestawimy z bohaterami „Makbeta” Szekspira.

10 maja – „Przemiana” Franza Kafki
Bohater opowiadania Kafki pewnego dnia zmienia się w potwornego robaka. Zastanowimy się, jak ta budząca grozę przemiana wpływa na jego poczucie tożsamości.

Regulamin spotkań

W Muzeum Łazienki Królewskie istnieje również Biblioteka, która gromadzi literaturę związaną z historią, sztuką i polską kulturą oraz tematyką łowiecką i hipologiczną, tj. wydawnictwa od XIX w. po czasy współczesne, w tym wydawnictwa zwarte, jak i ciągłe. Księgozbiór liczy ok. 6 tys. egzemplarzy.