W tym trudnym czasie, kiedy jesteśmy zmuszeni zachować dystans społeczny, instytucje kulturalne otwierają swoje drzwi organizując festiwale online. Pisałam już o tym w marcu ubiegłego roku, kiedy zbiory najbardziej znanych muzeów, koncerty, opery mogliśmy podziwiać w Internecie. Carnegie Hall w Nowym Jorku zorganizowała i udostępniła za darmo festiwal Voices of Hope.

Ideą festiwalu jest pokazanie twórczości artystów, którzy tworzyli w przerażających okolicznościach, będąc świadkami ludzkich tragedii – w obozach koncentracyjnych i gettach w czasie II wojny światowej. Rola muzyki, która polega na inspiracji i podnoszeniu ludzkiego ducha, jest aktualna również dzisiaj w czasie pandemii.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć wystawy, pokazy filmowe, koncerty, spektakle online i za darmo. Wystarczy odwiedzić tę oto stronę, aby dowiedzieć się wszystkiego:

Voices of Hope – festiwal o holokauście organizowany przez Carnegie Hall w Nowym Jorku