Zapewne wielu z Was myśli o studiach za granicą. Uniwersytet Cambridge organizuje po raz kolejny Festiwal Absolwentów Cambridge, który jest okazją do zgromadzenia ludzi z różnych stron świata, również absolwentów tego Uniwersytetu, w celu odkrywania nowych fascynujących badań i nawiązania kontaktu z innymi. Program festiwalu to spotkania i dyskusje online na tematy bardzo ważne dla nas, a związane z pandemią, zmianami klimatu, nauką, polityką, biologią, zoologią, poszukiwaniem nowych metod leczenia, fizyką. Oprócz spotkań naukowych można obejrzeć piękne ogrody np. Murray Edwards College. Jutro ostatni dzień festiwalu, ale wszystkie spotkania będzie można obejrzeć w serwisie Youtube, a niektóre już są dostępne na stronie:

Program Festiwalu Absolwentów Cambridge – przejdź do strony internetowej

Jedna z propozycji to „Conservation Conversations” zespołu konserwatorskiego w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Cambridge, który omawia i demonstruje tworzenie książek wzorcowych w ramach pracy nad zachowaniem średniowiecznych rękopisów dla Fundacji Polonsky’ego.

Od 30 września do 10 listopada Cambridge zaprasza na festiwal muzyczny: