Przejdź do treści

MERRIAM-WEBSTER

to słownik amerykańskiej odmiany języka angielskiego napisany przez Noaha Webstera i wydany po raz pierwszy w 1928 r. Po śmierci autora prawa do dzieła nabyli Georg i Charles Merriam i odtąd słownik ukazuje się pod nazwą Merriam-Webster. 

Od prawie 200 lat, w formie drukowanej i internetowej, Merriam-Webster jest wiodącym i najbardziej zaufanym amerykańskim dostawcą informacji językowych.

Merriam Webster oferuje szeroką gamę słowników w wersji papierowej, nie tylko ogólnych – wykładowych, ale także specjalnych – słownik etymologiczny, synonimów, antonimów, wymowy jak i dotyczące słownictwa z poszczególnych dziedzin, np. prawa czy medycyny. Słowniki Merriam-Webster uważane są za najlepsze słowniki amerykańskiej odmiany języka angielskiego.

Link do strony www.meriam-webster.com

Oprócz wersji papierowej Merriam-Webster oferuje dostęp do platformy cyfrowej Unabridged.

Merriam-Webster Unabridged to największy i najbogatszy słownik amerykańskiego języka angielskiego. Jest zbudowany w oparciu o Trzeci Nowy Słownik Międzynarodowy Webstera, Unabridged, a wersja online zawiera:

  • jasne, autorytatywne definicje

  • cytaty z języka angielskiego w mowie i piśmie od Szekspira do Lady Gagi

  • ponad 158 000 informacji dotyczących etymologii

  • dodatkowe uwagi z dodatkową treścią

  • wskazówki i sugestie dotyczące słów o niejasnym lub spornym użyciu

Zaawansowane opcje wyszukiwania ułatwiają wyszukiwanie określonej zawartości słownika poza wyszukiwanym hasłem, w tym wyszukiwanie odwrócone, wyszukiwanie określonej zawartości słownika (etymologia, zastosowanie itp.), łączenia pól wyszukiwania, wyszukiwanie z użyciem symboli i wiele innych. Użytkownicy mogą również przeszukiwać Merriam-Webster Collegiate Dictionary and Thesaurus oraz Merriam-Webster Medical Dictionary w ramach Unabridged. 

Ostatnie wyszukiwania są rejestrowane w celu ułatwienia powrotu do nich. Wszystkie produkty i usługi Merriam-Webster są wynikiem pracy największego zespołu profesjonalnych leksykografów w Stanach Zjednoczonych i zarazem jednego z największych na świecie.

Dostęp do Unabridged może być lepszą inwestycją niż zakup słowników w wersji papierowej. Zawiera bowiem kompletne słownictwo Merriam-Webster.

Słownictwo można poszerzać także poprzez zapisanie się do Newslettera i otrzymywanie pocztą elektroniczną słówka dnia wraz z tłumaczeniem, wymową, etymologią i zastosowaniem. W ten sposób można systematycznie poszerzać swoje słownictwo nie poświęcając temu dużo czasu.

SŁÓWKO DNIA

Previous slide
Next slide