Przejdź do treści

DZIEŃ PATRONA Z MINECRAFT'EM

2022

Budynek szkoły w 1945 r.
Budynek szkoły w 1945 r.

HISTORIA

I TERAŹNIEJSZOŚĆ

„Z historią naznaczoną poświęceniem i cierpieniem ludzi przetrwał, miał dawać kolejnym pokoleniom świadectwo, że bohaterstwo może też mieć wymiar codziennych działań, z pozoru  prozaicznych czynności, ale zawsze nakierowanych na potrzeby drugiego człowieka, bo tylko wtedy uczenie się drugiego człowieka ma sens.”

Tak podsumowały historię budynku przy ul Złotej 58 autorki monografii „Złota 58. 128 lat w Służbie Oświaty” pani Zofia Ustaborowicz-Sobiepanek i pani Jolanta Tulibacka. Książka ta jest zwieńczeniem ogromnej pracy badawczej nad historią szkoły i budynku przy ul. Złotej 58. Jej fragmenty, zeznanie Zofii Rus z Archiwum Historii Mówionej oraz fragmenty monografii Macieja Kledzika „Między Marszałkowską i Żelazną, Al. Sikorskiego i Pańską” są wplecione w przygotowany przez uczniów Dzień Patrona z Minecraft’em. Źródła te są dostępne również w Bibliotece Szkolnej.

Budynek szkoły dzisiaj

HISTORIA SZKOŁY W MINECRAFT EDUCATION EDITION

Budynek szkoły w Minecraft Education Edition

Uczniowie klasy 3H Mateusz Chodorowski, Szymon Pochanke, Sebastian Jędrzejewski i Angelika Urban przygotowali dla Was mapę w Minecraft Education Edition za pośrednictwem której możecie odbyć interesującą podróż w czasie i przestrzeni po budynku CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia w Warszawie poznając historię szkoły i patrona. Przygotowali dla Was także kilka zadań do rozwiązania w oparciu o źródła z księgozbioru Biblioteki Szkolnej.

Poniżej jest możliwość pobrania gry na dowolny komputer. Wcześniej należy pobrać i zainstalować Minecraft Education Edition i zalogować się na swoje konto Eduwarszawa:

Pobierz Minecraft Education Edition

Pobierz plik z grą w Minecraft Education Edition

Zapraszamy do zabawy!