"Books may well be the only true magic"

Uczniowie klas drugich biorą udział w projekcie organizowanym przez nauczycielki języka angielskiego we współpracy z Biblioteką Szkolną. Biblioteka Szkolna jest wyposażona bardzo dobrze i w jej księgozbiorze można znaleźć wiele interesujących pozycji. Część z nich to uproszczona beletrystyka w języku angielskim.

Uczniowie biorący udział w projekcie mają za zadanie wypożyczyć wybraną książkę w języku angielskim, zapoznać się z jej treścią i stworzyć prezentację multimedialną w oparciu o przeczytaną książkę. Przedstawią ją na lekcji opowiadając o niej po angielsku. Najlepsze prezentacje zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i biblioteki. W wyborze odpowiedniej książki pomoże pani Beata Jakubowska uwzględniając zainteresowania ucznia oraz poziom językowy książki (dostępne są poziomy A2 – C2). Prezentacja musi zawierać streszczenie, krótką recenzję książki oraz własne przemyślenia na temat poruszanych w niej zagadnień. Pani Beata Jakubowska poprowadzi również lekcje pokazowe w klasach drugich prezentując uczniom jak można tworzyć prezentacje multimedialne z użyciem różnych aplikacji. Nauczyciele języka angielskiego pomogą uczniom w kwestiach związanych z językiem angielskim, sprawdzą przygotowane prace i wybiorą najciekawsze z nich.

Cele projektu to:

• zapoznanie się z literaturą anglojęzyczną różnego gatunku

• propagowanie czytania literatury po angielsku

• wykorzystanie technologii informatycznych do tworzenia prezentacji multimedialnej

• rozwijanie umiejętności prezentowania informacji

• ćwiczenie wypowiedzi ustnych w języku angielskim – trening przed ustnym egzaminem maturalnym

• współpraca z Biblioteką Szkolną

Koordynatorami projektu są pani Magdalena Szymkowiak, pani Katarzyna Siwiec oraz pani Beata Jakubowska.