Przejdź do treści

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

to biblioteka niezwykła. To nowoczesne, stale dostosowujące się i otwarte na potrzeby społeczności centrum informacji oferujące różnorodną literaturę oraz cały szereg innych zasobów. W bogatych zbiorach Biblioteki znajdują się tradycyjne książki i czasopisma oraz cyfrowe nośniki takie jak audiobooki, e-booki wypożyczane wraz z czytnikami, gry planszowe, muzyka oraz filmy a także dostęp do specjalistycznych platform internetowych.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola to 10 wypożyczalni dla dorosłych, 8 placówek dla dzieci, Czytelnia Naukowa, Czytelnia Młodzieżowa i Wypożyczalnia Zbiorów Obcojęzycznych „Poliglotka”. Każda z nich posiada wyspecjalizowany, często sprofilowany, księgozbiór oraz nowoczesne stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, skanera i drukarek.

Zasoby Biblioteki wciąż powiększają się o nowe publikacje i materiały biblioteczne, które odpowiadają potrzebom Użytkowników szukających dobrej literatury z różnych gatunków, inspiracji i wiedzy. Biblioteka oferuje także rozrywkę. W katalogu bibliotecznym obok książek i czasopism można znaleźć gry planszowe, muzykę i filmy na DVD.

Wszystkie Biblioteki Wolskie są małymi centrami kultury, które organizują wydarzenia takie jak warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania, sesje gier, wieczory tematyczne i inne atrakcje integrujące lokalne społeczności. Studenci i osoby poszukujące komfortowych warunków do pracy i nauki mogą skorzystać z klimatycznej Czytelni, oferującej miejsca do pracy cichej. Pracownicy Biblioteki są otwarci na nowe pomysły i formy współpracy z Użytkownikami. Oferują także przestrzeń do rozwijania pasji i poznawania świata bez względu na wiek.

Koniecznie odwiedź nas na Facebooku, Instagramie, Wikipedii i Mapach Google.